KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534347

nr 1453 4347

Sven Rybin

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1953, stilleben. Olja på duk, 85x36cm, yttermått inklusive ram: 89x40cm

Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 7 mars 2022
kl 19:32:12

Sven Rybin

Läs mer om Sven Rybin